Kastamonu Entegre’den 50. Yıl Hatıra Ormanı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kastamonu Entegre’den 50. Yıl Hatıra Ormanı
Doğanın ve ekolojik sistemin korunması konusunda yürütmekte olduğu projelerle öne çıkan ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, kuruluşunun 50. yılında 11.000 fidanı toprakla buluşturarak sürdürülebilir dünya için bir hatıra ormanı oluşturacak.
kanal34

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11.11’de tüm Türkiye’de uygulamaya koyduğu 11 milyon fidanı toprakla buluşturma kampanyasına katılım gösteren Kastamonu Entegre, İstanbul-Çekmeköy’de dikeceği 11.000 fidanla projeye önemli bir katkı sağlamış olacak.
 

Ormanların sürdürülebilirliği yönünde öncü çalışmalar
 

Sürdürülebilir çevre yaklaşımlarını, kurumsal yönetim ilkelerinin ayrılmaz bileşeni olarak gören Kastamonu Entegre, aynı zamanda Tarım ve Orman Bakanlığı ile TEMA Vakfı öncülüğünde kurulan ENAT A.Ş’nin ikinci büyük ortağı. Şirket, üretimde kullandığı odun hammaddesini, ormanlarda yapılan gençleştirme ve bakım faaliyetleri sonrasında ömrünü tamamladığı belirlenen ormanlardan temin ediyor. Bu bakım çalışmalarının ormanların sürekliliğinin sağlanması ve verimliliğinin artması için çok önemli olduğunu dile getiren Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, endüstriyel plantasyon ormancılığı alanındaki çalışmalarla kavramı yaygınlaştırmayı, doğal orman alanlarının daha iyi korunmasını ve karbon emisyonunun azaltılmasını hedeflediklerini belirtiyor.
 

Türkiye çapındaki projeye anlamlı katkı

Kastamonu Entegre olarak bugüne dek, ENAT A.Ş. ile birlikte yürütülen çalışmalar sonucunda 14.000 dönüm araziye 1,7 milyon fidan diktiklerini ifade eden Haluk Yıldız, “ Kuruluşumuzun 50. yılında ismimizi geleceğe taşıyacak bir projeyi hayata geçirerek, çocuklarımızda çevre bilincini geliştirmeyi, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik konularında farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 7’den 77’ye toplumun bütün kesimlerinin katılımıyla tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak gerçekleştirmeyi planladığı 11 milyon fidan dikimi projesinin bir parçası olmaktan çok mutluyuz” dedi.

 

Haberturk Gazetesi
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Arzu Sabancı for Koton Alışveriş Partisi düzenlediÖnceki Haber

Arzu Sabancı for Koton Alışveriş Partisi...

Özel markalı ürünler yüzde 29 büyüdüSonraki Haber

Özel markalı ürünler yüzde 29 büyüdü

Yorum Yazın

Haberturk Gazetesi

Başka haber bulunmuyor!

haberturk gazetesi