Amerika fotoğraf yarışmasında İbrahim Boran 2. Oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Amerika fotoğraf yarışmasında İbrahim Boran 2. Oldu
Amerika’nın New York şehrinde 102 katlı Empire State Binası‘nın fotoğraf yarışmasında Türk fotoğraf ve video sanatçısı İbrahim BORAN 2. (first runner-up) oldu. BORAN, 1.500 dolar ödül alacak.
kanal34

Birinciliği bir sonraki yarışmada almak için çalışan BORAN’a, ödülü düzenlenecek yemekli tören ile verilecek.

New York, Manhattan, Fifth Avenue'de 33. ve 34. caddelerin arasında yer alan gökdelen. Bin şirket, 21 bin çalışanı ve 443,2 metre yüksekliği ile, dünyanın en büyük iş merkezleri arasında.

THY NEW YORK BİNASI DA AYNI BİNADA HİZMET VERİYOR.

Empire State Binası adresi 350 Fifth Avenue, New York, N.Y. 10118 şeklinde olan gökdelen 1 Mayıs 1931 tarihinde, o güne kadar Dünya'nın en yüksek binası olan Chrysler Building'in bu unvanını elinden aldı. Türk Hava Yolları (THY) New York müdürlüğü ofiside ünlü gökdelenin 85. katında.

Yapımı 17 Mart 1930'da başladı, 1932 yılında bitti. 1931 yılında inşa edilen binanın büroları büyük bunalım yılları boyunca boş kalmıştır; bina vergi giderlerini manzara seyretmeye gelenlerden karşılayabilmiştir. Bina 102 katlı olup, 1576 merdiven basamağına sahip. Yüksekliği 381 m, anten ile beraber 443,2 m'dir.

https://www.instagram.com/empirestatebldg

TÜRK FOTOĞRAF VE VİDEO SANATCISININ 2. CİLİĞİ GÖKDELENİN İNSTAGRAM SAYFASINDA DÜN AÇIKLANDI.

17 Haziran - 9 Eylül 2019 tarihler arasında yapılan yarışmaya Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, Japonya, ve Güney Kore'den vatandaşlar yaklaşık 2000 tane resim ile müracaat etti. İbrahim BORAN‘ın yarışmaya katıldığı fotoğrafının ikinci olduğu dün (02.11.2019 saat 13.00'de) iş merkezinin 451 bin takipçili instagram sayfasında ilan edildi. Önümüzdeki hafta da yarışmanın birincisi İstagramdan açıklanacak.  Kasım ayı içinde, akşam yemeği ile ödüller sahiplerine verilecek.

New York‘da bir üniversitede ikinci sınıfda Business - Marketing and Advertising (Pazarlama ve Reklamcılık) okuyan İbrahim Boran, sadece 19 yaşında. Okuduğu üniversitenin 2 yıldır fotoğraf kulübü başkanı ve okulun kampüs fotoğrafçısı. 

New York, ABD nüfusunun en yoğun olduğu şehir ve dünyanın en önemli ticaret ve finans merkezi. Politika, medya, eğitim, eğlence ve moda da ki küresel etkilerini de düşünürsek bir dünya şehri.Birleşmiş Milletler Genel Konseyi Binası burada bulunduğundan dış ilişkiler için de oldukça önemli bir role sahip.

6.500 penceresi, 73 asansörü bulunan Empire State Binası’nın zemininden 102’inci kata 1.860 basamağa sahip merdivenle ulaşmak da mümkün. Binada kullanılan boruların toplam uzunluğu 113 km, kabloları ise 760 km. En yoğun zamanlarda aynı anda 3.400 işçinin çalıştığı projenin inşaatı 13 ay gibi (tam olarak 410 gün) rekor bir sürede tamamlandı.

Binada 12’si tüm binayı aşağıdan yukarıya 210 çelik kolon kullanıldı.  

https://www.instagram.com/ibrnphotography

https://ibrahimboran1.wixsite.com/ibproductions

https://facebook.com/ibrnphotography

Linklerden BORAN’ın çalışmalarını görebilirsiniz.

Resimde, pek çok filme, diziye konu, filmlerde ilham kaynağı olan  Empire State’in 2. cilik ödülüne layık görülen BORAN'ın ödüllü resmi görülüyor.

BORAN, yapılacak yeni yarışmada birinci olmak için yeni resimler çekecek. Ödülünü ise tüm sanat severlere ve her zaman tüm çalışmalarında yanında olan, biyolog annesi Vasfiye Boran’a hediye etti.

 

Haberturk Gazetesi
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
34 bin 500 ağaç kesilecekÖnceki Haber

34 bin 500 ağaç kesilecek

Erdoğan'dan sınır bölgesine ziyaretSonraki Haber

Erdoğan'dan sınır bölgesine ziyaret

Yorum Yazın

Haberturk Gazetesi

Başka haber bulunmuyor!

haberturk gazetesi